Στον δεύτερο προημιτελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας θα λύσουν τις διαφορές τους ΑΕ ΠΕρίστασης και Καλλιθεακός Καλλιθέας, οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο της Περίστασης.

Παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο, δε μπόρεσαν να διαφυλάξουν το προβάδισμα με την ομάδα του Καλλιθεακού να σκοράρει δυο γκολ μέσα σε επτά λεπτά στο β’ μέρος και να φτάνει στο 2-2 αφήνοντας τα πάντα ανοικτά για τη ρεβάνς.

Το 1-0 για την ομάδα της Περίστασης πέτυχε στο 25′ ο Θ. Παπαδόπουλος.

Το 2-0 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου διαμόρφωσε στο 35′ ο Σ. Κουσουρής.

Ο Καλλιθεακός μείωσε σε 2-1 με γκολ του Τσιτλακίδη στο 56′.

Ο ίδιος παίκτης με γκολ στο 62′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γ. Ασλανίδης με βοηθούς τις Β. Τσικλητάρη και Φωτιάδου.

ΑΕ Περίστασης (Παναγιώτης Καλαμαράς): Δημητρίου, Μαχαιρίδης (88′ Κωνσταντινίδης), Κουτσουμπέας, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος Θ., Μαρωνίτης, Σταυρίδης (68′ Παμπούρης), Κάλτσο, Χαρτοματζίδης, Κουσουρής Σ., Μυστρίδης.

Καλλιθεακός Καλλιθέας (Παναγιώτης Κυπαρίσσης): Σεμιτσίδης, Μαυρόπουλος (46′ Παραδείσης), Καραμανώλας, Μπαμπέτας, Μπιτσάνης, Ιωάννου, Σιδηρόπουλος (87′ Ζύμερι), Χαρινός (46′ Παπαδόπουλος Δ.), Αμβροσιάδης (46′ Τσιτλακίδης), Πιατίδης, Παπαδόπουλος Ι. (73′ Χάζμα).