Σε αγώνα για την 4η ημέρα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και στον 2ο όμιλο, ο ΠΟΕ παραχώρησε ισοπαλία στον μαχητικό Δωτιέα Αγιάς με σκορ 1-1. Το παιχνίδι έγινε στο Δημοτικό Στάδιο της Ελασσόνας με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ με γκολ του Καραμούλα στο 63′ και να δέχονται την ισοφάριση από την ομάδα της Αγιάς στο 86′ με τέρμα του Αναδολού. Ο ΠΟΕ πίεσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Περτζιόνι, ενώ στην ίδια φάση ζήτησε πέναλντι εκφράζοντας έντονα παράπονα για τη διαιτησία.

Το φιλμ του αγώνα:

26’ η πρώτη αξιόλογη φάση του αγώνα με τον Ιγγλέζο να πασαρει στον Κωστούλα ο οποίος στελνει τη μπάλα έξω από την εστίαποεκατεληξε στο πλαι

27′ δυνατό σουτ του Κοντοθανάση δεν βρίσκει στόχο

31′ αντεπίθεση για την Αγιά με τον Δρόσο να σουτάρει στα χερια του Γουπου

33′ απ ευθειας εκτέλεση φαουλ του Κοντοθανάση, η μπάλα στα χερια του Πατέτσου

39′ μετα απο κορνερ μεσα στη περιοχη σουτ του Ντάκουλα κοντραρει η μπαλα σε αμυντικους του ΠΟΕ

45′ μετά από σέντρα του Χατζή ο Δρόσος σουτάρει έξω απ την εστία

46′ τελευταία φάση για το α’ ημίχρονο με τον Δρόσο και πάλι να δοκιμάζει το σουτ χωρίς στόχο

56′ σουτ του Κωστούλα πάνα σε αμυντικό και στο come back o Μουλτσιάς δεν κατάφερε να σκοράρει

58′ νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με ωραίο σουτ του Ντουλαγκ με την μπάλα να καταλήγει λίγο αουτ

63’ γκολ για τον ΠΟΕ, μετά από σεντρα του Καραγκούνη, ο Καραμούλας με πλάγιο σουτ ανοίγει το σκορ

81′ κόντρα αντεπίθεση για τον Δωτιέα με τους Δρόσο και Βλησαρούλη, αλλά στη διπλή ευκαιρία για τέρμα ο Γούπος έδειξε ετοιμότητα.

89′ γκολ για την Αγιά, ο Ανατολου δοκιμάζει το σουτ εξω απ την περιοχη η μπάλα κοντραρει σε αμυντικό, αλλαζειμ πορεία και καταλήγει στο βάθος της εστίας

91′ σε φάση διαρκείας για τον ΠΟΕ ο Περτζιόνι εξ επαφής στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι με τουσ γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι.

93 στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ματούλας δοκιμάζει το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας της Αγιάς στέλνει τη μπάλα κόρνερ.

Διαιτητες: Τσάνης (Κοζάνης) με βοηθούς τους κ.κ. Καλορογιάννη (Πιερίας) και Δρουδάκη (Γρεβενών).

Ελασσόνα (Νίκος Φώλλας): Γούπος, Καραμούλας, Νταμπώσης, Τσάτσος, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Ματούλας, Ntoulag (90′ Βλαχάκης), Κωστούλας, Κουκούλης (46′ Μουλτσιάς), Ιγγλέζος (46′ Καραγκούνης)

Δωτιεύς Αγιάς (Χρήστος Καπελιάνης): Πατέτσος, Τσακάλι, Ντελής (57′ Αναδολού), Τάρτας, Ντακούλας, Βλησαρούλης, Λαβαντσιώτης (70’Σααρ), Δρόσος, Χατζής (70′ Παιτέρης), Κορτσάρι (68′ Σταθάκος), Γιαννακόπουλος.

Πηγή: Ελασσόνα News