Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο η Κοζάνη κέρδισε εύκολα 4-0 την νεοφώτιστη ομάδα της Χανιώτης και έκανε το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα και έχει “θρονιαστεί” από το ξεκίνημα στην πρώτη θέση δείχνοντας ότι φέτος είναι η χρονιά της.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν  το σκορ στο 5ο με πέναλτι που εκτέλεσε  ο Ν. Μπίντσης, και κέρδισε ο Ίσακσον.

Στο 24ο  οι φιλοξενούμενοι θα φτάσουν κοντά στην ισοφάριση αλλά το σουτ του Φούσκα θα βρει το κάθετο δοκάτι και αμέσως μετά ο Συλλέκτης θα μπλοκάρει το σουτ του Καραγιάννη.

Στο 27ο  ο Κούφας, με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Πάνου, θα κάνει το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 53’, ο Νιάσε θα σουτάρει  με τον Συλλέκτη να μπλοκάρει.

Στο 56’ ο Α.Ο. Χανιώτης θα έχει νέο δοκάρι, σε προσπάθεια του Γιαλαμίδη στην να διώξει την μπάλα.

Στο 64’ σουτ Ίσακσον ο Συλλέκτης θα αποκρούσει σε κόρνερ και 3 λεπτά μετά σέντρα σουτ του Βοριαζίδη και ο Πάνος από κοντά θα κάνει το 3-0.

Στο 85ο τέλος ο Κανούλας θα ανοίξει λογαριασμό με την φανέλα της Κοζάνης κάνοντας το 4-0.

Φ.Σ. Κοζάνη: Καραγκιόζης, Πάνος (72ο Παπανικόπουλος), Παπαργυρίου, Γιαλαμίδης, Κούφας, Ψάλτης, Μπίντσης (72ο Κανούλας), Καραγιάννης (62ο Λάμπογλου), Ίσακσον, Αποστολίδης (62ο Βοριαζίδης), Παπαδόπουλος (39ο λ.τ. Νιάσε )

Α.Ο. Χανιώτης: Συλλέκτης, Καραγιάννης, Αναγνώστης (83ο Μιχαηλίδης), Κουτσικοβαγγέλης, Ράτζα, Τρόκας, Ασήμογλου (68ο Αζούδης), Μπέλος (46ο Μπίμπα), Τοπούζης, Αλωπούδης (76ο Αγγελίδης), Φούσκας (76ο Κράβαρης)