Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου και τον Ολυμπιακό Βόλου για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Ο Εθνικός δε μπόρεσε να δώσει συνέχεια στις νίκες μετά το “διπλό” κόντρα στον ΑΟ Χανιώτης και να πανηγυρίσει το πρώτο εντός έδρας “τρίποντο”, με τη λευκή ισοπαλία να είναι η δεύτερη για φέτος μετά την πρεμιέρα με την Καστοριά.

Οι παίκτες του Δημήτρη Παυλίδη σε ένα πολύ δυνατό α’ μέρος δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε και αυτός τις καλές του στιγμές.

Στο β’ ημίχρονο έγινε παιχνίδι τακτικής και όσο περνούσε η ώρα φάνηκε πως δύσκολα θα αλλάξει το ισόπαλο αποτέλεσμα, με το 0-0 τελικά να “σφραγίζει” τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Πλέον, ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου στρέφει την προσοχή του στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

4′ Σουτ του Τουλίκα, κόπηκε σε κόρνερ.
6′ Σουτ του Μαργαρίτη, κόπηκε σε κόρνερ.
16′ Ο Κόλα του Ολυμπιακού Βόλου εκτέλεσε φάουλ αλλά η άμυνα του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου απομάκρυνε.
18′ Μετά από γύρισμα του Τουλίκα στο πέναλτι ο Μπατζώνης έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε άουτ στην πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων.
24′ Έπειτα από σέντρα του Ντινιωτάκη ο Αναστασία από κοντά σούταρε άουτ, σε μια αξιόλογη φάση για τον Ολυμπιακό.
28′ Σουτ του Σκοπελίτη, η μπάλα έφυγε άουτ.
30′ Ο Διαμαντόπουλος τροφοδότησε τον Αναστασίου και αυτός έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
35′ Σουτ του Κριεμάντι, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.

41′ Ο Ιντζόγλου εκτέλεσε φάουλ και ο Μπατζώνης έπιασε την κεφαλιά όμως ο Καβουσάκης μπλόκαρε.
42′ Σουτ του Κόλα, έκοψαν οι αμυντικοί της ομάδας της Μαγνησίας.
43′ Ο Καβουσάκης μπλόκαρε το σουτ του Μπατζώνη.
47′ Σέντρα σουτ του Μαργαρίτη, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
60′ Δυνατό σουτ του Ψιάνου, η μπάλα έφυγε άουτ.
69′ Μετά από σύγχυση στα καρέ των φιλοξενούμενων το σουτ του Μπατζώνη έφυγε άουτ.
80′ Ο Κόλα τροφοδότησε τον Κριεμάντι και αυτός έκανε το σουτ που έφυγε άουτ,
90’+2′ Σουτ του Τσενικλή, έφυγε άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ντελέζος με βοηθούς τους Μίχο και Διχρή της ΕΠΣ Λάρισας.

Κίτρινη κάρτα είδε ο Κόλα του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου (71′).

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Δημήτρης Παυλίδης): Πατσιογεώργος, Κόλα, Λαμπίρης, Φυτόπουλος, Καρτσαμπάς, Μπατζώνης, Μαργαρίτης (60′ Κωτσιαρίδης), Ιντζόγλου, Τουλίκας (82′ Τσενικλής), Κριεμάντι (88′ Δαλαμήτρας), Χατζηπουργάνης (46′ Σεχολάρι).
Ολυμπιακός Βόλου (Σάκης Θεοδοσιάδης): Καβουσάκης, Σιουμουρέκης, Διαμαντόπουλος (90’+2′ Θεοδωρόπουλος), Παπαϊωάννου, Αναστασίου, Κυρίτσης (90’+2′ Λάμπος), Ψιάνος, Κόλα (78′ Καμπέρης), Σκοπελίτης, Ντινιωτάκης, Κατσαγεωργίου (69′ Μυλωνάς).