Τη 2η νίκη της στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας πανηγύρισε η Πίνδος Άνω Αγιάννη, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 8-2 της 25ης Μαρτίου στον αγώνα που διεξήχθη στο “Γ. Ασλανίδης” για την 5η αγωνιστική.

Η ομάδα του Γιάννη Τσιβαλίδη έφτασε τους 8 βαθμούς και παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας ενώ παράλληλα μείωσε τη διαφορά από την κορυφή σε 2 βαθμούς.

Η 25η Μαρτίου έμεινε στον 1 βαθμό και παραμένει ουραγός και ισόβαθμη με τον Νέο Παμβρυακό.

Ο Κότσι στο 18′ έδωσε προβάδισμα στην Πίνδο Άνω Αγιάννη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό η ομάδα του Μανώλη Μπατσαρά ισοφάρισε σε 1-1 με τέρμα του Αδαμόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά προβάδισμα με 1-2 χάρη σε γκολ του Γιαννή στο 41′.

Ο Πάγια στο 44′ έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων στην Πίνδο, κάνοντας το 1-3, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους που μείωσαν σε 2-3 με γκολ του Λάμπρου στο 46′.

Η ομάδα του Άνω Αγιάννη έφτασε στο 2-4 με το δεύτερο γκολ του Πάγια στο 66′ ενώ στο 77′ ο ίδιος παίκτης “έγραψε” το 2-5 κάνοντας χατ τρικ.

Στο 81′ ο Μαντζαρίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-6.

Το 2-7 διαμορφώθηκε στο 85′ από τον Καρρά.

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γ. Αμπατζίδης στο 90′ “γράφοντας” το τελικό 2-8.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κρομμύδας με βοηθούς τον Γερμανό και την Κουρινιώτη.

25η Μαρτίου (Μανώλης Μπατσαράς): Μπατσαράς, Σεϊταρίδης, Συρόπουλος, Ξενόπουλος, Υφαντίδης, Πορφυρίδης, Λάμπρου, Κωνσταντής (70′ Ντάμτσιος), Αδαμόπουλος, Αναγνωστούδης, Μπαλαμπάνης (46′ Ελευθεριάδης).

Πίνδος Άνω Αγιάννη (Γιάννης Τσιβαλίδης): Σιούντας, Παπαργυρίου, Καραθάνου, Ευθυμιάδης, Πάγια (80′ Μαντζαρίδης), Κακκάρας Σ., Παρμακτσίδης (80′ Αμπατζίδης Δ.), Αμπατζίδης Γ., Κότσι (62′ Εφραιμίδης), Γιαννής (80′ Καρράς), Lleshaj.