Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν από τους Αετούς Βέροιας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης Θεόδωρος Διαμαντόπουλος, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Αετοί Βέροιας, χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερη αντίσταση από τους Πάνθηρες, πέρασαν εύκολα από την Κατερίνη κάνοντας το επτά στα επτά και παρέμειναν στη δεύτερη θέση, ισόβαθμοι με τον πρωτοπόρο Ζαφειράκη Νάουσας, ενώ οι Πάνθηρες με μία νίκη και έξι ήττες υποχώρησαν στην ένατη θέση.

Οι Πάνθηρες προηγήθηκαν 3-0 στο 1’ 33” με τους Αετούς Βέροιας να απαντούν με ένα σερί δεκαπέντε πόντων για το 3-15 στο 6’ 26 και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 8-25.

Η διαφορά έφτασε στους είκοσι (10-30) στο 11’ 21” με τους γηπεδούχους να τρέχουν ένα επιμέρους 5-1 για το 15-31 στο 14’ 44”, με την ομάδα της Βέροιας να μην σκοράρει εντός παιδιάς για 4’ 51” και την ομάδα της Κατερίνης να κλείνει κι άλλο τη διαφορά στο 18’ 20” μειώνοντας σε 21-33, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της αναμέτρησης.

Οι παίκτες του Δάμη Χρυσίδη μείωσαν ακόμη περισσότερο τη διαφορά, στους τέσσερις (29-33) στο 21’ 27”, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν σημειώνοντας δέκα αναπάντητους πόντους για το 29-43 στο 24’ 38”.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Αετοί Βέροιας συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμά τους δίνοντας γρήγορα διαδικαστικό χαρακτήρα στο υπολοιπο της αναμέτρησης με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 52-78.

Διαιτητής: Τοπαλίδης, Κορμέντζας.

Δεκάλεπτα: 8-25, 21-33, 40-56, 52-78.