Ο Αιγινιακός επικράτησε με 76-45 των Πανθήρων, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός πήρε από νωρίς τον έλεγχο του αγώνα στα χέρια του ξεφεύγοντας με περισσότερους είκοσι πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο κι ευστοχώντας σε έντεκα προσπάθειες τριών πόντων, έφτασε στην τέταρτή του νίκη σε έξι αγώνες που τον διατηρεί στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη πλευρά, οι Πάνθηρες παραμένουν στην όγδοη θέση με απολογισμό μία νίκη και πέντε ήττες.

Κυρίαρχος ήταν ο Αιγινιακός στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και στις δύο πλευρές του παρκέ, με αποτέλεσμα να πάρει το προβάδισμα στο σκορ και να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ του 22-7.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και το δεύτερο δεκάλεπτο, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 40-16.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τους Πάνθηρες να σημειώνουν δεκαεπτά πόντους, το γηπεδούχο δεκαπέντε και και το σκορ στο 55-33.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός διεύρυνε ακόμη περισσότερο το προβάδισμά του, φτάνοντας στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα με το τελικό 76-45.

Διαιτητές: Αναστασιάδης, Κούλης.

Δεκάλεπτα: 22-7, 40-16, 55-33, 76-45.