Το “δύο στα δύο” στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας έκανε ο Εθνικός Κατερίνης που κέρδισε εκτός έδρας τον Απόλλωνα Ράχης με 3-2, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Σάκη Παντελιάδη βρίσκεται μόνη στην πρώτη θέση του πίνακα ενώ ο Απόλλων έμεινε στους 3 βαθμούς.

Ο Απόλλων προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Τακούλα στο 18′.

Ο Δεληγιαννίδης ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 1-1 για τους Σταθμιώτες στο 35′.

Στο 38′ ο Δελίδης έδωσε προβάδισμα στον Εθνικό, κάνοντας το 1-2 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι υποχρεώθηκαν να αγωνιστούν σε όλο το β’ μέρος με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κ. Κατσαμάγκα στο 45′ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Λίγο μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 48′, ο Αγγέλου έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους “σιδηροδρομικούς”, διαμορφώνοντας το 1-3.

Η ομάδα της Ράχης “απάντησε” στο 50′ με γκολ του Ι.Ν. Κατή, κάνοντας το 2-3, το οποίο όμως δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Διακουμάκος με βοηθούς τον Σαλτσίδη και τη Β. Τσικλητάρη.

Απόλλων Ράχης: Θωμόπουλος, Βαϊτσόπουλος (82′ Βελέντζας Χ.), Κατσαμάγκας Κ., Μπαμπέτας, Αβριωνίδης, Μπουρονίκος, Τακούλας, Κατσαμάγκας Χ. (80′ Βελέντζας Γ.), Καρακούσης Π., Κατής Ι.Ν..

Εθνικός Κατερίνης: Αφατζάνης, Λαζαρίδης (86′ Αδαμίδης), Βαλτασάρης, Νικολαΐδης, Θωμαΐδης, Γεμενετζίδης, Σοφιανίδης (32′ Αγγέλου), Γκατζούνης (86′ Τσάτσος), Σκαμαγκάς (86′ Μάνης Α.), Δεληγιαννίδης, Δελίδης (69′ Μάνης Σ.).