Η Πίνδος Άνω Αγιάννη επικράτησε με 4-3 του Αετού Καταλωνίων σε ένα “χορταστικό” φιλικό παιχνίδι με επτά γκολ που διεξήχθη στο γήπεδο του Άνω Αγιάννη, το απόγευμα της Κυριακής.

Η ομάδα του Αετού άνοιξε το σκορ με τον Δούλαλα.

Η Πίνδος ισοφάρισε σε 1-1 με τέρμα του Εφραιμίδη και πήρε προβάδισμα με 2-1 χάρη σε γκολ του Λεσάι.

Ο Καραγκούνης ήταν αυτός που έκανε το 2-2 για την ομάδα των Καταλωνίων που έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη 2-3, με γκολ που πέτυχε ο Πότσι.

Οι παίκτες του Γιάννη Τσιβαλίδη ανέτρεψαν το σκορ για άλλη μια φορά, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 4-3, με “δράστη” τον Κότσι που σκόραρε δυο φορές.

Πίνδος Άνω Αγιάννη: Μυρωτής, Κακκάρας, Καραθάνος, Παπαργυρίου, Δημητριάδης, Παρμακτσίδης Π., Λεσάι, Εφραιμίδης, Πάγια, Αμπατζίδης Γ., Κότσι.

Με την έναρξη του β’ ημίχρονου πέρασαν στον αγώνα οι Σιούντας, Παπαζήδης, Μαντζαρίδης ενώ στη διάρκεια αγωνίστηκαν και οι Αμπατζίδης Δ., Χωλίδης, Καρράς, Παπαδόπουλος, Παρμακτσίδης Κ.

Αετός Καταλωνίων: Κουκουστρίκας, Γαλάνης, Κουτσιαρής, Βανάσας, Μούστα, Καραγκούνης, Λάζος, Κατσάρας, Δούλαλας, Γκολέμας, Πότσι.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μπατσαράς, Νταμπαλάκης, Δερβισάι.