Φιλική νίκη επί της ΑΕ Καρίτσας με 6-3 πήρε η ΑΕ Περίστασης, σε αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Καρίτσας.

Το πρώτο ημίχρονο “ανήκε” στην ΑΕ Καρίτσας που άνοιξε το σκορ με γκολ του Μπατζογιάννη ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0.

Η ΑΕ Περίστασης μείωσε σε 2-1 χάρη σε γκολ του Χαρτοματζίδη.

Το 3-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου έγινε από τον Ναζλίδη.

Στο β’ ημίχρονο, οι παίκτες του Διονύση Τοκατλίδη πέτυχαν πέντε γκολ, φτάνοντας στην επικράτηση με το εντυπωσιακό 6-3.

Το 3-2 πέτυχε ο Μυστρίδης ενώ ο Α. Κλιάνης ήταν αυτός που ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Ο Παπαδόπουλος έδωσε προβάδισμα στην ΑΕ Περίστασης, κάνοντας το 3-4.

Το 3-5 διαμορφώθηκε από τον Σ. Κουσουρή.

Το τελικό 3-6 “έγραψε” ο Σταυρίδης.

ΑΕ Καρίτσας (Μίμης Μπενίσκος): Καλαϊτζίδης, Γουλαντάς, Παυλίδης, Μπατζογιάννης, Μπέης, Χασιώτης Ε., Δαλαμήτρας, Παπαϊωάννου, Ναζλίδης, Υφαντής, Μπούσιας.

Αγωνίστηκαν ακόμα και οι Παΐρης, Κακάνης, Μπέης Λ., Χασιώτης Ν., Γιαννακός, Γουλαντάς Α..

ΑΕ Περίστασης (Διονύσης Τοκατλίδης): Μιχαήλος, Μαχαιρίδης, Κωνσταντινίδης, Γεροντίδης, Παπαδόπουλος, Ευθυμιάδης, Γεροστέργιος, Μυστρίδης, Κάλτσο, Χαρτοματζίδης, Κουσουρής Σ..

Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Σταυρίδης, Κλιάνης Α., Νιάκας, Παμπούρης, Παπούλας, Σιδηρόπουλος, Παπαδημητρίου, Μαρωνίτης.