Τυχεροί όσοι παρακολούθησαν το παιχνίδι του Αετού Βαρβάρας για το κύπελλο Ελλάδος με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα του ΠΑΟΚ Κρηστώνης.

Ένα τρομερό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες που αν και σε περίοδο προετοιμασίας οι παίχτες τους τα έδωσαν όλα για την πρόκριση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενουμενοι είχαν τη κατοχή της μπάλας χωρίς να απειλήσουν με τον Αετό να κλείνει καλά τους χώρους αλλά να πηγαίνει στο ημίχρονο με το σκορ 0-1 αφού στο 41′ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι.

Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες της γηπεδούχου ήταν πιο επιθετικοί και στο 47′ ο Κεχαγιάς με σουτ εκτός περιοχής ισοφάρισε.

Στην συνέχεια χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες με τη πιο σημαντική στο 90′ με τους παίχτες μας να χάνουν διπλή μεγάλη ευκαιρία και τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στην αντεπίθεση με 1-2.

Στο 94′ όμως ξαναήρθε η ισοφάριση με προβολή του Βλαχάκη.

Στην παράταση το παιχνίδι συνέχισε να προσφέρει θέαμα,πάθος,ένταση και έκρυβε αλλά δύο γκολ στην συνέχεια.

Στο 97′ με απευθείας φάουλ η Κρηστώνη μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Ευσταθίου να πετυχαίνει το 3-3 στο 104′ με κεφαλιά.

Στα πέναλτι οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο εύστοχοι και κατάφεραν να πάρουν τη πρόκριση με σκορ 4-5.

Αετός Βαρβάρας: Βαρβαριωτης-Κωτακης,Γκουτσιος, Παπαγεωργίου,Τρικαλιωτης- Βλαχακης, Μιχαηλίδης Δημ,Κεχαγιας-Ευσταθιου, Μιχαηλίδης Γιώρ,Τσιοτρας.
Αλλαγες: Ηλίας Απ,Κυργιαφινης Γιαν, Τσιαλης Γιωρ.

Πηγή: Αετός Βαρβάρας