Την ήττα με σκορ 0 – 4 γνώρισε ο Παναργειακός με αντίπαλο τον Απόλλων Παραλιμνίου Σερρών για την Α’ φάση του κυπέλλου Ελλάδος.

Οι φιλοξενούμενοι σαφώς πιο έμπειρη και σε ετοιμότητα κυριάρχησε στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης επικρατώντας δίκαια και εύκολα του μαχητικού, αλλά ακίνδυνου Παναργειακού.

Η υπεροχή του Παραλιμνίου καρποφόρησε στο 12′ όταν σε ανατροπή του Καρυοφίλη από τον τερματοφύλακα Σιώμο τα πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής μετέτρεψε σε γκολ ο Γεωργιάδης, ανοίγοντας το σκορ 0-1.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου ο Καρυοφίλης με κοντινή κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στη εκπνοή του ημιχρόνου (45′) ο Γεωργιάδης με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 52′ ο αρχηγός Κουτζαβασίλης.

Πηγή: Σέντρα News