Την πρόκριση στην Β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας πανηγυρίζει η ομάδα του Διαγόρα Βραχνεΐκων που επικράτησε στην παράταση του Πανθουριακού, με γκολ του Γκολφινόπουλου στο 111′!

Φάσεις αγώνα:

15′ Ωραία ενέργεια του Σπανού από αριστερά, σούταρε απέναντι από τον Μπαρδάκη που δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

21′ Ωραία μπαλιά που δέχθηκε ο Σκούρτας που έκανε ωραία προσποίηση απέφυγε δύο αντιπάλους, το σουτ που έκανε όμως ήταν άστοχο με τον Κόκκαλη να μπλοκάρει.

22′ Σουτ του Γεωργαντόπουλου άουτ.

26′ Κίτρινη κάρτα στον Σκούρτα για μαρκάρισμα στον Καραχάλιο. Το 0-0 παραμένει.

28′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθουριακό. Ο Κουντάνης έβγαλε ωραία μπαλιά στον Φαββατά που πλάσαρε άουτ, ενώ είχε βγει ο Μπαρδάκης από την εστία του!

31′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Μπαρδάκης χτύπησε στη φάση του 28′ και θα μπει ο Θανόπουλος.

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα! Μετά το σουτ του Σκούρτα, ο Γκολφινόπουλος εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ από θέση έξω αριστερά.

45+4′ Εκτέλεση φάουλ του Γεωργαντόπουλου η μπάλα χτύπησε σε σώματα αμυντικών του Πανθουριακού.

46′ Φάουλ του Νικολακόπουλου, μπλόκαρε ο Κόκκαλης.

57′ Ωραία μπαλιά του Γκουντάνη, πρόλαβε τον κίνδυνο ο γκολκίπερ Θανόπουλος και έδιωξε.

64′ Tεράστια ευκαιρία με τον Μούτσα, αλλά η προβολή του πέρασε άουτ.

65′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τριπλή ευκαιρία για τον Διαγόρα με τον Μούτσα και τον Γεωργαντόπουλο να πλασάρουν αλλά 3 φορές έδιωξαν στη γραμμή οι αμυντικοί του Πανθουριακού!

67′ Νέα ευκαιρία με το σουτ του Σταυρόπουλου να περνάει λίγο άουτ.

81′ Ωραία ενέργεια του Σταυρόπουλου, σούταρε μπλόκαρε εύκολα ο Κόκκαλης.

91’Απίστευτη ευκαιρία με τον Κόκκαλη να βγάζει σε κόρνερ το σουτ του Σταυρόπουλου.

Τέλος κανονικής διάρκειας με το ματς να οδηγείται στην παράταση!

92′ Τεράστια ευκαιρία με τον Τσεκούρα με πλασέ από το ύψος του πέναλτι, έστειλε την μπάλα άουτ!

106΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ: Ο Νίκος Γκολφινόπουλος με ωραία προσωπική ενέργεια, πλάσαρε τον Κόκκαλη για το 0-1!

111′ ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Γεωργαντόπουλου η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Πανθουριακός (Τ. Σακελλαρόπουλος): Κόκκαλης, Αγγελόπουλος, Γιαννακόπουλος, Οδεμισώτης, Καραχάλιος (111′ Δημόπουλος), Κουντάνης (72′ Κουρεντής), Φαββατάς (72′ Γεωργουλέας), Ζαχαρόπουλος (111′ Κάκαλης), Σεντεμέντες (111′ Ρασσιάς), Σπανός, Δαλκαφούκης (82′ Καραϊσκος).

Διαγόρας Βραχνέικων (Δ. Σακελλαρόπουλος): Μπαρδάκης (31′ λ.τ. Θανόπουλος), Βασιλόπουλος (90′ Μπαρλάς), Γκολφινόπουλος, Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Τσεκούρας, Σταυρόπουλος, Αποστολόπουλος (110′ Τσουραμάνης), Σκούρτας (59′ Μούτσα), Γεωργαντόπουλος, Σπανός.

Πηγή: Πελοπόννησος