Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας ανάμεσα στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου και τον Βατανιακό που διεξήχθη στο γήπεδο του Νέου Κεραμιδίου, το απόγευμα του Σαββάτου.

Ο Βατανιακός άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λιόλιου, με το 0-1 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ο Εθνικός αφού ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Τσενικλή, πήρε προβάδισμα με 2-1 χάρη σε γκολ του Χατζηπουργάνη.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε πέντε λεπτά πριν τη λήξη ο Πίργου.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Δημήτρης Παυλίδης): Drumolli, Ιωσηφίδης, Καρτσαμπάς, Φυτόπουλος, Λαμπίρης, Ιντζόγλου, Ζουκάν, Κριεμάντι, Ξυδούς, Τσενικλής, Μπατζώνης.

Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Δεληγιάννης, Χατζηπουργάνης, Τρούμπαλος, Σάμπα, Συμεωνίδης, Πατσιογιώργος, Παπαδόπουλος Β., Χασάπης.

Βατανιακός (Γιώργος Ποτουρίδης) – Α’ ημίχρονο: Φιρινίδης, Σαμανίδης, Κολαξίδης, Λιόλιος, Δερμίσης, Μυρτολάρι, Καλαϊτζίδης, Τσιώμης, Ζώβληκας, Μητράκας, Παρδάλης.

Β’ ημίχρονο: Ευθυμιάδης, Αδαμόπουλος, Παντζιάλας, Λιόλιος, Δερμίσης, Καρυώτης, Ενέρντι, Ανανιάδης, Πίργου, Χατζηιωαννίδης, Τσικαδέρης.