Ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου ήταν ο νικητής στον φιλικό αγώνα με τον ΓΑΣ Σβορώνου, επικρατώντας με 2-1 στο γήπεδο του Νέου Κεραμιδίου, το απόγευμα της Τετάρτης.

Στον αγώνα, τον οποίον παρακολούθησαν πολλοί θεατές, το σκορ άνοιξε ο Μαργαρίτης για την ομάδα του Εθνικού.

Οι Σβορωνιώτες ισοφάρισαν σε 1-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου με τέρμα του Τσολακίδη.

Το γκολ που χάρισε τη φιλική νίκη στην ομάδα του Δημήτρη Παυλίδη πέτυχε ο Τσενικλής.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Δημήτρης Παυλίδης): Πατσιογιώργος, Φυτόπουλος, Γκιώνης, Καρτσαμπάς Χ., Λαμπίρης, Ιντζόγλου, Κριεμάντι, Μπατζώνης, Μαργαρίτης, Χατζηπουργάνης, Ξυδούς.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι: Drumolli, Ιωσηφίδης, Ζουκάν, Τσενικλής, Μεσκούρης, Δεληγιάννης, Χασάπης, Τρούμπαλος, Σάμπα, Συμεωνίδης.

ΓΑΣ Σβορώνου (Σωτήρης Ζιώγας): Κούζας, Καρτσαμπάς, Ναρίνογλου, Κωτσιόπουλος, Μυστρίδης, Δημηνάς, Κόλα, Σιδηρόπουλος, Τσολακίδης, Κυπαρίσσης, Κατσιαμήτας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αδάμος, Καραγκούνης, Χατζηθεοδωρίδης, Τροΐρης, Κραγιόπουλος, Δημητρουλόπουλος, Ιωαννίδης, Μακράκης, Φωκαΐδης (68′ Καμπερίδης), Καραμήτρος, Κατσαμάγκας.