Φιλική εκτός έδρας νίκη με 4-3 πέτυχε επί της ΑΕ Αλεξάνδρειας η Αναγέννηση Κολινδρού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στην Αλεξάνδρεια, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των “τσακαλιών” εν όψει της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου.

Η ομάδα του Ηλία Μποταΐτη προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, χάρη σε γκολ των Ματζουράκη και Πατατούκα.

Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 αλλά ο Αποστολίδης έδωσε ξανά προβάδισμα δυο τερμάτων στους Κολινδρινούς, διαμορφώνοντας το 1-3.

Η ομάδα της Ημαθίας ισοφάρισε σε 3-3 όμως ο Μυσιούδης “έγραψε” το 3-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αναγέννηση Κολινδρού (Ηλίας Μποταΐτης)

Α’ ημίχρονο: Τόλιος, Γκαράτζιας, Θυμιόπουλος Δ., Μυσιούδης, Γούτσιος, Μπουρανής, Ντερμισι, Ζιάκας, Θυμιόπουλος Ν., Πατατούκας, Μαντζουράκης.

Β’ ημίχρονο: Καρέκλας, Τσιάμης Στ., Λαδάς, Γούτσιος, Μπουρανής, Μυσιούδης, Κοσμίδης, Πρασσάς, Τσιάμης Σπ., Αποστολίδης, Κίτσας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμη και οι Γλυκός, Ιατρού καθώς και ένας ποδοσφαιριστής υπό δοκιμή.