Οι Ατρόμητοι ηττήθηκαν με 69-86 από τον Αιγινιακό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ατρόμητοι είχαν ένα εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο, με τον Αιγινιακό να κυριαρχεί ολοκληρωτικά στο δεύτερο και να αποσπάται στο σκορ και να φτάνει στην τελική επικράτηση, σε έναν αγώνα που δεν είχε κάποιο βαθμολογικό διακύβευμα με τις δύο ομάδες να γνωρίζουν μία αγωνιστική πριν το τέλος τους αντιπάλους τους στα playoffs. Πιο συγκεκριμένα, οι Ατρόμητοι θα αντιμετωπίσουν την ΑΚΕ Πιερίας για τη δέκατη έβδομη θέση, ενώ ο Αιγινιακός θα παίξει με τον Βατανιακό, τους Πάνθηρες και τον Σκυδραϊκό για τις θέσεις 5-8.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, οι Ατρόμητοι όχι μόνο ήταν ανταγωνιστικοί, αλλά είχαν και τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν στο τέλος της περιόδου με 23-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, καθώς κράτησε τους αντιπάλους του σε μονοψήφιο σκορ και σε συνδυασμό με τους τριάντα που σημείωσε πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 31-46.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Λαδά εμφανίστηκαν βελτιωμένοι, ωστόσο ο φιλοξενούμενος βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση, με αποτέλεσμα να διευρύνει το προβάδισμά του και το σκορ να διαμορφωθεί σε 45-66.

Ισορροπημένο ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Αιγινιακό να φτάνει στη νίκη με το τελικό 69-86.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 23-16, 31-46, 45-66, 69-86.