Ισοπαλία με τα… πάντα όλα στο Καυτανζόγλειο! Πέναλτι, δοκάρια, αποβολές, ευκαιρίες που δεν χάνονται και διαμαρτυρίες!

Η ΑΣΑ προηγήθηκε με πέναλτι στο 2′ κερδίζοντας και αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά ο Ηρακλής ισοφάρισε, ενώ είχε και δοκάρι για κάνει την ολική ανατροπή.

Ούτε τώρα εκτός έδρας νίκη για την Αναγέννηση Καρδίτσας. Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο 2′ έχοντας και παίκτη παραπάνω, αλλά αν κάποιος άξιζε τη νίκη εκείνος ήταν ο Ηρακλής. Ο «Γηραιός» με κορυφαίο τον Κάκκο έφερε το ματς στα ίσια και είχε και κλασικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη. Έχασε το άχαστο στο 87′ η Καρδίτσα, ζήτησαν πέναλτι στο επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι! Μακριά από τα κλασικά παιχνίδια Super League 2 στο Καυτανζόγλειο!

Τα πράγματα έγιναν πολύ νωρίς πιο εύκολα για τους φιλοξενούμενους και πολύ δύσκολα για τους γηπεδούχους που βρέθηκαν και να κυνηγάνε στο σκορ και με αριθμητικό μειονέκτημα. Στα 90 δευτερόλεπτα, ο Παπαστεριανός γύρισε τη μπάλα προς τον τερματοφύλακα του, ο Γκίνη μπήκε στη φάση με τον αμυντικό του «Γηραιού» να τον ανατρέπει εντός περιοχής και να αποβάλλεται.

O… παθών δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα με τους «κιτρινόμαυρους» να μπαίνουν με το καλημέρα σε θέση οδηγού στο ματς!

Γρήγορα όμως αποκαταστήθηκε η ισορροπία όσον αφορά το σκορ, με τον Ηρακλή να ισοφαρίζει με την κεφαλιά του Κάκκο στο 18′.

Λίγο αργότερα (32′) αποκαταστήθηκαν και οι αριθμητικές ισορροπίες με τον Κάκκο να κερδίζει την αποβολή του Λαρέα. 1-1 και 10 εναντίον 10′ πλέον το ματς.

O Hρακλής είναι εκείνος που πιέζει σε όλο το δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρει, δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι στην κεφαλιά του Άλεξιτς στο 74′, αλλά το 1-1 παραμένει.

Στο 87′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να χάσουν ένα γκολ που θέλει κόπο για να χαθεί. Κουτσιανικούλης και Μπιανκόνι δεν μπορούν από το ένα μέτρο να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Παλαβράκη!

Στο επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε σπρώξιμο του Γκόλια στον Άλεξιτς, ο διαιτητής Βλάχος είπε «παίζετε».

ΠΟΤ Ηρακλής (Κώστας Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Κωστούλας, Πήλιος, Πατράλης, Άλεξιτς, Κάκκο (81′ Μασούρας), Ματίας, Τότσκα (66′ Γιουμπιτάνα), Ναπολιτάνο (16′ Σγουρής), Α. Παπαστεριανός.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος (76′ Κουτρομάνος), Λαρρέα, Γκίνη, Μπάλλας (41′ λ.τ Λαγός), Πλέγας, Πολίτης (76′ Βιδάλ), Μπενγκόα (63′ Κουτσιανικούλης), Μπραμπίγια (63′ Μπιανκόνι).