Με 4-3 επιβλήθηκε του Νέου Παμβρυακού η Πίνδος Άνω Αγιάννη σε αναμέτρηση για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Η ομάδα του Γιάννη Τσιβαλίδη παραμένει 4η, έφτασε τους 23 βαθμούς και αύξησε τη διαφορά από τον 5ο Γεωργάκη Ολύμπιο Λόφου στο +3.

Ο Νέος Παμβρυακός παρέμεινε στους 7 βαθμούς και στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 17′ με γκολ του Σιασιόπουλου.

Ο Γιαννής μέσα σε τέσσερα λεπτά “γύρισε” το ματς για τους γηπεδούχους, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 40′ και κάνοντας το 2-1 στο 43′.

Όμως ο Δαλάκας “απάντησε” στο 45′, στέλνοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2 στα αποδυτήρια.

Με το… καλησπέρα του β’ ημιχρόνου ο Φωκαΐδης έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Πίνδο, πετυχαίνοντας το 3-2 στο 46′.

Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 4-2 στο 80′.

Στο 86′ ο Καραμέλιος μείωσε σε 4-3 με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιαμούζης με βοηθούς τον Κουκουβίτη και την Κουρινιώτη.

Πίνδος Άνω Αγιάννη: Μυρωτής, Παπαργυρίου (68′ Γρηγοριάδης), Καραθάνος, Τσιβαλίδης, Μπλιώνας, Κακκάρας Σ., Παρμακτσίδης, Αμπατζίδης, Μαντζαρίδης (68′ Παρμακτσίδης Κ.), Γιαννής, Φωκαΐδης (83′ Κότσι).

Νέος Παμβρυακός: Μήτσης, Αποστολόπουλος, Τσάτσος Δ., Χασιάκης (74′ Στραβογιάννης Ν., Χρυσόπουλος (42′ Βαρμάζης), Καραμέλιος, Σιασιόπουλος, Στραβογιάννης Ν., Βαϊνάς, Δαλάκας, Κοντός.