Ο Σκυδραϊκός ηττήθηκε με 61-67 από τον Αετό Κιλκίς στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Παρά το γεγονός ότι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης ο Σκυδραϊκός έδειξε ότι θα έχει ένα εύκολο Σαββατόβραδο, ο Αετός Κιλκίς κατάφερε να επιστρέψει στην συνέχεια και με ένα ντεμαράζ στο φινάλε του αγώνα να πάρει τη νίκη, σε ένα πολύ «κλειστό παιχνίδι». Ο Σκυδραϊκός που αγνοεί τη νίκη στους δύο τελευταίους αγώνες της πλέον μετρά πέντε νίκες και ισάριθμες ήττες και υποχώρησε στην έκτη θέση, με τον Αετό Κιλκίς να σημειώνει την πέμπτη του νίκη σε έντεκα αγώνες και να «σκαρφαλώνει» στο πέμπτο σκαλί του βαθμολογικού πίνακα χάρη στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του.

Ο Σκυδραϊκός ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός στο πρώτο δεκάλεπτο, και κατάφερε να αποσπαστεί ελαφρώς στο σκορ κλείνοντάς το με το υπέρ του 22-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς ισορρόπησε το παιχνίδι, με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 36-32 υπέρ του γηπεδούχου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος κατάφερε να φέρει σε πλήρη ισορροπία τον αγώνα, καθώς στην ολοκλήρωση, ο ηλεκτρονικός πίνακας του γηπέδου έγραψε 49-49.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς κατάφερε να «πάρει κεφάλι» στο σκορ και να κατακτήσει το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 61-67.

Διαιτητές: Καραμανλής – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 22-15, 36-32, 49-49, 61-67.