Τον Αμβρυσσέα Διστόμου υποδέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής (16/1) ο Ατρόμητος Παλαμά, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο του επίσημο ματς μετά από σχεδόν έναν μήνα, ο Παλαμιώτικος σύλλογος πήρε σπουδαία νίκη – οξυγόνο με σκορ 2-1.

Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Κοντός (3′) και Οικονόμου (32′), ενώ ο Αμβρυσσέας μείωσε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δήμου στο 90+3′.

Η ομάδα του Κώστα Κατσάρα μπήκε αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και “καθάρισε” το τρίποντο από το πρώτο κιόλας ημίχρονο (2-0 στο ημίωρο).

Είχε αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ κυριώς σε δυο φοβερά χαμένα τετ α τετ του Κατσιγιάννη, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν ουσιαστικά μόνο στο 1ο λεπτό με ένα δοκάρι.

Ίσως αυτή η νίκη να σημάνει την έναρξη αντεπίθεσης των “πρασίνων” με στόχο την παραμονή στην κατηγορία.

Περισσότερα σε λίγο…

Ατρόμητος Παλαμά (Κώστας Κατσάρας): Κουτσόπουλος, Οικονόμου, Αρχοντής, Μετούσι, Κουρτεσιώτης, Μπασιάκας, Μπαλτάς, Κοντός, Κόκκινος Αλ., Κόκκινος Σ., Κατσιγιάννης.

Πηγή: Καρδίτσα Sport