Ο Μαροκινός επιθετικός του Πανσερραϊκού Χισάμ Κανίς παρότι σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του, δεν μπόρεσε να δώσει την νίκη στα  Λιοντάρια, που ήρθαν  ισόπαλα 2-2 με τον Θεσπρωτό, στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του Πρωταθλήματος της Super League 2.

Ντεμπούτο στα Λιοντάρια έκανε και Ρολάντο Ντίαζ πού στο 66ο λεπτό πήρε την θέση του Ανάκογλου.

Ο Χισάμ Κανίς ήταν ο παίκτης που «άνοιξε το σκορ» για τον Πανσερραϊκό, στο 17ο λεπτό, ενώ το 2-0 σημείωσε με σουτ στο 45ο λεπτό.

Για τον Θεσπρωτό τα γκολ σημείωσαν ο Κωνσταντίνου στο 56ο λεπτό με φάουλ και ο Σαραντίδης στο 76ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πουλικίδης (Δράμας) με βοηθούς τον Τσακίρη (Δράμας) και  Δημόπουλο (Φλώρινας).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διγκόζης): Κατσικάς, Κασμερίδης (61′ Γιανναράκης), Δημητρίου, Ζέρης, Φουάσης, Κρητικός, Έππας, Κόντσι (61′ Χαϊνταρά), Ανάκογλου (66′ Ντίαζ), Κανίς, Μέσσι.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Ρότσα): Κίναλης, Γώγος, Ζιώγας, Ντι Αλέσσιο, Στεργίου (46′ Λύγκας), Γεωργούσης, Κωνσταντίνου, Βαταμίδης (46′ Βασιλάκης), Σαραντίδης, Διγκόζης, Ρομέρο.

Πηγή: serresmegasport