Τον βαθμό της ισοπαλίας κρατούσε μέχρι το το τέλος ο Πιερικός απέναντι στον ΑΟ Τρίκαλα όμως ο Κουσκουνάς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων “λύτρωσε” τους Θεσσαλούς, κάνοντας το 1-0.

Στην αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2 που διεξήχθη στο Στάδιο των Τρικάλων, οι Κατερινιώτες ήταν ανώτεροι στο α’ μέρος έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στροφές στο β’ μέρος και να πιέζουν τα καρέ του πολύ καλού Γαλάνη, φτάνοντας τελικά στο γκολ, στην εκπνοή της συνάντησης.

Κορυφαία στιγμή για τον Πιερικό η κεφαλιά του Εμπουσί στο 35′ μετά από σέντρα του Μπουολί, την οποία μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των Τρικάλων, Σεντουριόν.

Έτσι, ο Πιερικός έμεινε στους 8 βαθμούς υποχωρώντας στην 13η θέση του πίνακα ενώ οι Τρικαλινοί προσπέρασαν τους Κατερινιώτες φτάνουντας τους 10 βαθμούς και ανεβαίνοντας στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Την Κυριακή ο Πιερικός υποδέχεται την Λάρισα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

3′ Ο Μηλιώτης έκανε τη σέντρα και ο Ζαφειράκης έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
15′ Σουτ του Καρανάτσιου, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Σεντουριόν.
20′ Συρτό σουτ του Ζαφειράκη, ο Σεντουριόν μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
33′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ριζογιάννη ο Γαλάνης δε μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα όμως οι Κουσκουνάς και Ευθυμίου μπερδεύτηκαν δίνοντας την ευκαιρία στον τερματοφύλακα του Πιερικού να μπλοκάρει.
35′ Μετά από σέντρα του Μπουολί ο Εμπουσί έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Σεντουριόν μπλόκαρε.

40′ Σουτ του Ελευθεριάδη, η μπάλα έφυγε άουτ.
42′ Ο Γαλάνης έδιωξε με τα πόδια προ του Κουσκουνά μετά από σέντρα του Ριζογιάννη.
44′ Μετά από σέντρα του Ευθυμίου από δεξιά, ο Σανδραβέλης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Γαλάνη.
52′ Μακρινό σουτ του Ελευθεριάδη, η μπάλα έφυγε άουτ.
56′ Ο Ευθυμίου έκανε το σουτ με τον Γαλάνη εξουδετερωμένο αλλά οι αμυντικοί του Πιερικού έδιωξαν.
57′ Σουτ του Αουντίνο, απέκρουσε ο Γαλάνης.
60′ Γύρισμα του Ελευθεριάδη για τον Ευθυμίου αυτός έκανε το πλασέ από το σημείο του πέναλτι αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

63′ Μετά από σέντρα του Ελευθεριάδη ο Κουσκουνάς έκανε την κοντινή προβολή αλλά ο Γαλάνης απέκρουσε με τα πόδια.
72′ Ο Κουσκουνάς έκανε το γύρισμα για τον Σανδραβέλη, αυτός έκανε το σουτ αλλά ο Εμπουσί απομάκρυνε.
80′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ελευθεριάδη ο Κουσκουνάς έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
87′ Ο Κουσκουνάς τροφοδότησε τον Νίζιτς, αυτός έκανε το σουτ εν κινήσει αλλά ο Γαλάνης απέκρουσε εντυπωσιακά.
90’+4′ ΓΚΟΛ! 1-0: Μετά από σέντρα του Ελευθεριάδη από δεξιά ο Κουσκουνάς με σουτ νίκησε τον Γαλάνη, κάνοντας το 1-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βλάχος με βοηθούς τους Καραθανάση και Καλλή (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής) και 4ος διαιτητής ήταν ο Ψύχουλας (ΕΠΣ Βοιωτίας).

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Ελευθεριάδης (77′) και Παρέδες (88′) των Τρικάλων και οι Τοπαλίδης (52′) και Γαλάνης (90’+2′) του Πιερικού.

ΑΟ Τρίκαλα: Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Χειρίτραντας (90’+5′ Κεχαγιάς), Ρεκίν, Αουντίνο (64′ Πέλκας), Ελευθεριάδης (90’+5′ Φουτσίνι), Ευθυμίου (79′ Νίζιτς), Κουσκουνάς.
Στον πάγκο: Αγριμάκης, Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Κλεμέντε, Μανίσογλου.

Πιερικός: Γαλάνης, Τοπαλίδης (67′ Καγκελίδης), Εμπουσί, Παντελιάδης, Χαρτσιάς, Σούνταρ, Ίτσιος, Καρανάτσιος (61′ Μουρατίδης), Μπουολί, Μηλιώτης (77′ Γιαλαμίδης), Ζαφειράκης (77′ Κριμιτζάς).
Στον πάγκο: Τζήμας, Πέλκας,Μαυρίδης, Ζούρκος.