Ο Ορφέας Κατερίνης ηττήθηκε με 20-34 από τις Ελπίδες Αμύνταιου στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης Θεόδωρος Διαμαντόπουλος, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Β’ υποομίλου του 2ου ομίλου της Α2 Γυναικών.

Μπορεί ο Ορφέας Κατερίνης να εμφανίστηκε εμφανώς βελτιωμένος σε σχέση με τον προηγούμενο εντός έδρας αγώνα του, ωστόσο έχασε την επαφή με το σκορ μετά το δέκατο πέμπτο λεπτό, με τις Ελπίδες Αμύνταιου να φτάνουν σε μία δίκαιη επικράτηση. Ο Ορφέας παραμένει ουραγός στον όμιλο με τέσσερις ήττες σε ισάριθμους αγώνες, με τις Ελπίδες Αμύνταιου να βρίσκονται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας τρεις νίκες και μία ήττα.

Ο Ορφέας Κατερίνης άνοιξε το σκορ στο 1’ 10” με τις Ελπίδες Αμύνταιου να απαντούν με ένα σερί έξι τερμάτων για το 1-6 στο 12’ 33”. Στην συνέχεια ο γηπεδούχος μείωσε σε 3-6 (14’ 55”) με τη διαφορά να φτάνει στα οκτώ τέρματα (3-11) στο 19’ 40” και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 8-14.

Οι φιλοξενούμενες έφτασαν τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο (12-22) στο 41’ 40”, ενώ η διαφορά έφτασε στη μέγιστή της τιμή (20-34) στην εκπνοή του αγώνα.

Διαιτητές: Στεφανίδης – Μαυρίδης.

Δίλεπτα: 7-7.
Κόκκινες: Latollari 49’ 11” (τρία δίλεπτα)
Πέναλτι: 3/5-6/8.

Πεντάλεπτα: 1-4, 1-5, 3-6, 3-11, 6-12, 8-14 (ημ.), 8-16, 12-20, 14-24, 16-27, 19-28, 20-34.

ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης: Νταρλαγιάννη, Αναστασίου 3, Λύρα 2, Σκούφα, Ζάχου 2, Λούλα, Latollari 6, Ανανιάδου, Κακάνη 7, Παπαδοπούλου, Χατζηκοσμά, Χριστοφορίδου, Ασαρίδου.

ΑΠΣ Ελπίδες Αμύνταιου (Κιοσές): Κουτσουρίδου Σ., Καπετανοπούλου, 7 Κουτσουρίδου Α., Μίτις 1, Βασιλείου 5, Ντίνα 4, Αντωνιάδου 2, Μπούρη 2, Παρχαρίδου 1, Πανταζή Π. 2, Ελευθεράκη, Κακλίδου 1, Πανταζή Σ. 9.