Του Κώστα Αυγουστάκη

Ο Ολυμπιακός Β’ έμεινε στο 0-0 με τα Τρίκαλα εκτός έδρας για το εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι ερυθρόλευκοι έμειναν αήττητοι και έφτασαν τους 11 πόντους, ενώ ακόμη μία ισοπαλία πήραν τα Τρίκαλα των επτά βαθμών.

Οι ευκαιρίες στο πρώτο μέρος ήταν ελάχιστες. Όσο κυλούσαν τα λεπτά οι ερυθρόλευκοι αύξαναν την πίεσή τους, ενώ οι γηπεδούχοι δυσκολεύονταν να αναπτυχθούν. Ωστόσο, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ολμπιακός προσπάθησε να γίνει επικίνδυνος με δύο σουτ του Μαρίνου στο ξεκίνημα, χωρίς να απειλείται ουσιαστικά ο Σεντουριόν. Τα Τρίκαλα απείλησαν στο 55′ με τον Ευθυμίου. Στο 66ο λεπτό οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ο Ολυμπιακός Β’ κρατούσε ψηλά τις γραμμές του, με τις μονομαχίες βέβαια να είναι αρκετές. Το 0-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό.

Τρίκαλα (Χόρχε Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Νιάρος, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεικίν, Ευθυμίου (85’ Νίζιτς), Πέλκας (62’ Αουντίνο), Χειρίτραντας (62’ Ελευθεριάδης), Κουσκουνάς.

Ολυμπιακός Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Ξενιτίδης, Ντόη, Μαρίνος (66’ Κίτσος), Κωστή (80’ Σαπουντζής), Λιάτσος (73’ Τσέλιος), Βοΐλης.