Οι Ατρόμητοι ηττήθηκαν με 46-75 από τον Εδεσσαϊκό στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ατρόμητοι αγωνίστηκαν επιτέλους ως γηπεδούχοι για πρώτη φορά μετά από έξι συνεχόμενους εκτός έδρας αγώνες, δυστυχώς όμως όχι στην έδρας τους, καθώς δεν έχει δοθεί λύση στο γηπεδικό τους θέμα κι έτσι υποδέχθηκαν τον Εδεσσαϊκό στο Κιλκίς.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τους Ατρόμητους να παρουσιάζονται ανταγωνιστικοί, ωστόσο ο Εδεσσαϊκός κατάφερε να βρει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγηθεί με 11-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν είκοσι εννέα πόντους, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που πέτυχαν μόλις οκτώ, με αποτέλεσμα να αποσπαστεί για τα καλά στο σκορ και να ολοκληρώσει το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ του 19-44.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση άφησαν το πόδι από το γκάζι, οι Ατρόμητοι εμφανίστηκαν βελτιωμένοι με το 30-61 να είναι το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες μπήκαν στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Εκεί οι παίκτες του Κώστα Λαδά έδειξαν σφυγμό, με τον Εδεσσαϊκό να διαχειρίζεται και να διατηρεί το προβάδισμά του και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 46-75.

Διαιτητές: Καρυπίδης – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 11-15, 19-44, 30-61, 46-75.