Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 76-55 της Γουμένισσας στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Σκυδραϊκό να το ολοκληρώνει προηγούμενος με βραχεία κεφαλή (18-17).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος παρουσιάστηκε αισθητά βελτιωμένος στην άμυνα, όπου δέχθηκε μόλις δέκα πόντους και σκοράροντας με την ίδια συνέπεια έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με την υπέρ του διαφορά στις παρυφές του διψήφιου (36-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες οι δύο ομάδες σκόραραν με το σταγονόμετρο, καθώς σημείωσαν από εννέα πόντους με το σκορ να διαμορφώνεται σε 45-36.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού κυριάρχησαν κατά κράτων των αντιπάλων τους καθώς σημείωσαν τριάντα έναν πόντους και δεχόμενοι δεκαεννέα, κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 76-55.

Διαιτητές: Καραμανλής – Παζάρκας.

Δεκάλεπτα: 18-17, 36-27, 45-36, 76-55.