Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ηττήθηκε με 60-78 από τον Αιγινιακό στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αποφασιστικά μπήκαν στην αναμέτρηση οι παίκτες του Δημήτρη Ροδά, με αποτέλεσμα να κυριαρχήσουν και στις δύο πλευρές πλευρές του παρκέ και να προηγηθούν στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου με 11-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ανέβασε την απόδοσή του, ωστόσο ο Αιγινιακό συνέχισε να σκοράρει με την ίδια συνέπεια, με αποτέλεσμα να αυξήσει κι άλλο την υπέρ του διαφορά και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ του 26-43.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τον Αιγινιακό να διατηρεί το προβάδισμά του και το σκορ να διαμορφώνεται στην ολοκλήρωσή του σε 44-60.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου, με την ομάδα της βόρειας Πιερίας να φτάνει στη νίκη με το τελικό 60-78.

Διαιτητές: Μποΐτσης – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 11-22, 26-43, 44-60, 60-78.