Ο Εργόναθλος Πολυκάστρου επικράτησε με 65-64 του Βαφύρα στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Εργόναθλο Πολυκάστρου να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 17-13.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με το γηπεδούχο να διατηρεί προβάδισμα έξι πόντων στην ολοκλήρωσή του και να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 37-31.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τις ομάδες να το ολοκληρώνουν σε απόσταση μίας κατοχής και τους παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου να είναι μπροστά στο σκορ με 50-47.

Το παιχνίδι κινήθηκε στο όριο και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Εργόναθλο να είναι αυτός που κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 65-64.

Διαιτητές: Καρυπίδης – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 17-13, 37-31, 50-47, 65-64.