Την τρίτη νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας κατέκτησε ο Απόλλων Λιτοχώρου που επικράτησε με 3-1 του Ολύμπου Αγίου Σπυρίδωνα, για την 8η αγωνιστική.

Οι Λιτοχωρίτες έφτασαν τους 12 βαθμούς και παραμένουν στην 5η θέση της βαθμολογίας ενώ η ομάδα του Αγίου Σπυρίδωνα έμεινε στην 9η θέση και τους 4 βαθμούς.

Δυο γκολ του Χέδα στο 13′ και στο 18′ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Απόλλωνα, με το 2-0 να παραμένει μέχρι το τελευταίο λεπτό του α’ μέρους οπότε και ο Αετός μείωσε σε 2-1 για τον Όλυμπο.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 80′ από τον Κεχαγιά.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιαμούζης με βοηθούς τη Φωτιάδου και τον Σκούμπα.

Απόλλων Λιτοχώρου (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Ντάτσι, Φούφι, Μρρούκου, Μαύρος, Ζήδρος, Κανούλας (82′ Μπατζέλας), Παγωνίδης (64′ Ζηνέλης), Καταχιώτης (73′ Μπάιμπος), Χέδας, Κεχαγιάς.

Όλυμπος Αγίου Σπυρίδωνα (Μπουτογιάννης): Ευαγγέλου, Ζαρογιάννης, Περδίκης, Κουτσής, Αετός, Κατσιούλας Σ. (46′ Τόκας), Κατσιούλας Ι. (78′ Αμανατίδης), Τσουρέκας, Κουλιανόπουλος (69′ Σταυρογιάννης), Τσιούχας (61′ Λαφατζής), Καλαϊτζής.

Πριν την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτό σιγή στη μνήμη του Λιτοχωρίτη Θεόδωρου (Μπούλη) Καρυοφύλλη.

Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα, άτομα που κάνουν σπορ, άτομα που στέκονται και γρασίδι