Ο Αετός Κιλκίς ηττήθηκε με 59-88 από τον Άθλο Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καταιγιστικός ήταν ο Άθλος Αλεξάνδρειας στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ και προηγήθηκε με 11-28, με τον Αετό Κιλκίς να ευστοχεί μόλις σε τέσσερις προσπάθειες εντός παιδιάς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος έβγαλε αντίδραση, ωστόσο δεν κατάφερε να μειώσει σημαντικά τη διαφορά, με τους παίκτες του Βασίλη Αγγέλη να διατηρούνται στη θέση του οδηγού στο σκορ και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 32-45.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ήταν και πάλι καλύτερος, με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεπεράσει τους είκοσι πόντους και να προηγηθεί με 43-64.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου, με τον Άθλο Αλεξάνδρεια να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 59-88 και να παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στον όμιλο.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 11-28, 32-45, 43-64, 59-88.