Ο Εδεσσαϊκός επικράτησε με 89-71 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Με τις δύο ομάδες να σκοράρουν κατά ριπάς ξεκίνησε η αναμέτρησης, καθώς σημειώθηκαν πενήντα επτά πόντοι στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Εδεσσαϊκό να προηγείται με 33-24.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με το γηπεδούχο να είναι αυτός που βρήκε και πάλι περισσότερες λύσεις στην επίθεση, διευρύνοντας το προβάδισμά του, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 50-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση ήταν κυρίαρχοι, καθώς σημείωσαν είκοσι πέντε πόντους και δεχόμενοι δεκαπέντε έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 75-52.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ήταν ελαφρώς καλύτερος από τον αντίπαλό του, με τον Εδεσσαϊκό ωστόσο να διαχειρίζεται το προβάδισμά του και να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 89-71.

Διαιτητές: Χάνος – Παζάρκας.

Δεκάλεπτα: 33-24, 50-37, 75-52, 89-71.