Η Γουμένισσα ηττήθηκε με 47-64 από τον Ζαφειράκη Νάουσας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Ζαφειράκη Νάουσας να προηγείται με 12-13 στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Νίκου Τούφα κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ, καθώς σημείωσαν είκοσι τρεις πόντους και σε συνδυασμός με τους έξι που δέχθηκαν προηγήθηκαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με 18-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Γουμένισσα έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, με τον φιλοξενούμενο ωστόσο να τη διατηρεί σε διψήφιο επίπεδο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 34-46.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ζαφειράκης Νάουσας διαχειρίστηκε και διατήρησε το προβάδισμά του φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 47-64.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 12-13, 18-36, 34-46, 47-64.