Η ΚουΠα Κιλκίς επικράτησε με 81-58 του Αιγινιακού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Αιγινιακό να έχει την απώλεια του Βουλτσίδη μόλις στο τέταρτο λεπτό και την ΚουΠα Κιλκίς να είναι ιδιαίτερα παραγωγική, με αποτέλεσμα η γηπεδούχος να μπει σε θέση οδηγού από νωρίς και να προηγηθεί με 24-18 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τη διαφορά να φτάνει σε διψήφιο επίπεδο και τους παίκτες του Θωμά Τσάτση να προηγούνται με 48-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός ισορρόπησε το παιχνίδι, με τους παίκτες του Θωμά Τσάτση να διατηρούν την υπέρ τους διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται σε 64-47.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το τέταρτο δεκάλεπτο με την ΚουΠα Κιλκίς να κατακτά το πέμπτο ροζ φύλλο σε ισάριθμους αγώνες με το τελικό 81-58.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 24-18, 48-33, 64-47, 81-58.