Ο Ζαφειράκης Νάουσας επικράτησε με 68-58 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάουσας, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Ζαφειράκης Νάουσας μπήκε στην αναμέτρηση με το πόδι στο γκάζι, καθώς ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός και προηγήθηκε με 23-14 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος περιόρισε τον αντίπαλό του στους εννέα πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαέξι που σημείωσε προηγήθηκε με 39-23 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Νίκου Τούφα επικράτησαν κατά κράτος και στις δύο πλευρές του παρκέ εκτοξεύοντας την υπέρ τους διαφορά με το σκορ να διαμορφώνεται σε 64-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος σίγησε σημειώνοντας μόλις τέσσερις πόντους, χωρίς ωστόσο να κινδυνεύσει κι έφτασε στη νίκη με το τελικό 68-58.

Διαιτητές: Ντόγκας – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 23-14, 39-23, 64-37, 68-58.