Ο Σκυδραϊκός ηττήθηκε με 41-55 από τους Πάνθηρες, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες ξεκίνησαν την αναμέτρηση, όταν πολύ καλοί στην άμυνα καθώς περιόρισαν τον Σκυδραϊκό στους πέντε πόντους, με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 5-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο πρωταγωνίστησαν οι άμυνες και στις δύο πλευρές του παρκέ, καθώς σημειώθηκαν μόλις δεκατέσσερις πόντοι, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το προβάδισμα σε διψήφιο επίπεδο και το σκορ να διαμορφώνεται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε 11-25.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τους παίκτες του Δάμη Χρυσίδη να διατηρούν αμείωτο το προβάδισμά τους και να κλείνουν την περίοδο με το υπέρ τους 26-41.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου, με τον Πανθηρες να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 41-55.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 5-17, 11-25, 26-41, 41-55.