Ο Εργόναθλος Πολυκάστρου επικράτησε με 79-52 των Ατρόμητων, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Εργόναθλος μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση και κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, περιορίζοντας την παραγωγικότητά των Ατρόμητων σε διψήφιο επίπεδο, με το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου να διαμορφώνεται σε 19-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Λαδά εμφανίστηκαν βελτιωμένοι, ωστόσο ο γηπεδούχος συνέχισε να είναι ιδιαίτερα παραγωγικός, γεγονός το οποίο του επέτρεψε να διευρύνει το προβάδισμά του και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 43-23.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, με τον Εργόναθλο να το ολοκληρώνει με το υπέρ του 58-37.

Με τη διαφορά ήδε πάνω από τους είκοσι πόντους, στο τέταρτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος διαχειρίστηκε το προβάδισμά του κι έφτασε στη νίκη με το τελικό 79-52.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 19-8, 43-23, 58-37, 79-52.