Την ήττα με 1-0 από τον Θεσπρωτό γνώρισε ο Πιερικός στην Ηγουμενίτσα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνστικής του Βορείου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι Κατερινιώτες δε μπόρεσαν να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας με την Ξάνθη και έφυγαν με άδεια χέρια από την ηπειρωτική πόλη.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε στο 17′ με πέναλτι ο Σαραντίδης.

Έτσι, μετά τις πρώτες δύο αγωνιστικές ο Πιερικός ισοβαθμεί με Τρίκαλα, Ξάνθη, Απόλλωνα Λάρισας, Νίκη Βόλου και ΠΑΟΚ Β’, έχοντας έναν βαθμό.

Την επόμενη αγωνιστική οι Κατερινιώτες είναι προγραμματισμένο να υποδεχθούν την Καβάλα, η οποία δεν αγωνίστηκε τις δύο πρώτες αγωνιστικές λόγω του γνωστού προβλήματος με την έκδοση των δελτίων κι έτσι τη δεδομένη στιγμή δεν είναι ξεκάθαρο ποια θα είναι η τύχη του προσεχούς παιχνιδιού της με τον Πιερικό.

9′ Σουτ του Χαντζάρα, μπλόκαρε εύκολα ο Κίναλης.
17′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Σαραντίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι νίκησε τον Τζήμα και άνοιξε το σκορ για τον Θεσπρωτό. Το πέναλτι το κέρδισε ο Σαραντίδης από τον Καρβούνη.
21′ Σουτ του Σαραντίδη, η μπάλα έφυγε δίπλα από την εστία του Τζήμα.
40′ Μακρινό σουτ του Λύγκα, η μπάλα έφυγε πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζήμα.
45’+ Μακρινό σουτ του Παντελιάδη, η μπάλα έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κίναλη.

54′ Σουτ του Στεργίου, η μπάλα έφυγε άουτ.
58′ Καλή στιγμή για τον Πιερικό με τον Χαντζάρα να κάνει το κοντινό σουτ, όμως ο Κίναλης έδιωξε σε κόρνερ.
59′ Δυνατό σουτ του Σούνταρ, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Κίναλη.
62′ Δυνατό σουτ του Στεργίου, απέκρουσε ο Τζήμας.
89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικό με τον Εμπουσί να πιάνει τον κεφαλιά όμως ο Κίναλης μπλόκαρε και κράτησε το μηδέν.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπούμπας (Ηπείρου) με βοηθούς τους Φραγκούλη (Πρέβεζας – Λευκάδας) και Φαλτάκα (Γρεβενών).

Κίτρινες κάρτες αντίκρισαν οι Valente (65′) και Βαταμίδης (87′) του Θεσπρωτού και οι Παντελιάδης (9′) και Χαντζάρας (55′) του Πιερικού.