Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ηττήθηκε με 63-76 από τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ήταν η ομάδα που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση, σε ένα -κατά τα άλλα- ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 18-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια περιόρισε τον γηπεδούχο στους οκτώ πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαέξι που πέτυχε, προηγήθηκε με 26-30 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με το επιμέρους σκορ να διαμορφώνεται σε 20-21 και τον ΓΑΣ Αλεξάνδρειας να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 46-51.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η φιλοξενούμενη πήρε και πάλι το πάνω χέρι διεύρυνε το προβάδισμά της και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 63-76.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 18-14, 26-30, 46-51, 63-76.