Ο Εδεσσαϊκός ηττήθηκε με 55-90 από την ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το ξεκίνημα της αναμέτρησης, με την ΚουΠα Κιλκίς να είναι αυτή που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση, με τις δύο ομάδες να είναι ιδιαίτερα παραγωγικές και την ομάδα του Κιλκίς να προηγείται με 21-25 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Αντίθετα, στο δεύτερο δεκάλεπτο τον πρώτο λόγο τον είχαν οι άμυνες, με τον Εδεσσαϊκό να παραμένει εξαιρετικά ανταγωνιστικός απέναντι στην αήττητη και πρωτοπόρο του ομίλου. Οι δύο ομάδες σημείωσαν από δώδεκα πόντους και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 33-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Θωμά Τσάτση κυριάρχησαν τόσο σε άμυνα, καθώς δέχθηκαν μόλις έξι πόντους, τόσο και σε επίθεση όπου σημείωσαν είκοσι τέσσερις, με αποτέλεσμα να εκτοξευθεί η διαφορά πάνω από τους είκοσι και το σκορ στο 39-61.

Οι παίκτες του Θωμά Τσάτση συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο με το τελικό σκορ να δμιαμορφώνεται σε 55-90.

Διαιτητές: Μητώνας – Παζάρκας.

Δεκάλεπτα: 21-25, 33-37, 39-61, 55-90.