Ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 75-60 του Σκυδραϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Σκυδραϊκό να προηγείται με 15-17 στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, καθώς σημείωσε είκοσι τρεις πόντους και σε συνδυασμό με τους δώδεκα που σημείωσε προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 38-29.

Στην συνέχεια ο φιλοξενούμενος παρουσιάστηκε βελτιωμένος, με το τρίτο δεκάλεπτο να κυλά ισορροπημένα και στο σκορ να διαμορφώνεται σε 52-42.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς ανέβασε και πάλι στροφές, φτάνοντας στη νίκη, με το τελικό 75-60.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 15-17, 38-29, 52-42, 75-60.