Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας επικράτησε με 61-34 των Ατρόμητων, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, καθώς ήταν καλύτερων των αντιπάλων του τόσο στην άμυνα όπου ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός, όσο και στην επίθεση όπου περιόρισε τους Ατρόμητους σε μονοψήφιο σκορ και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 20-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι εμφανίστηκαν βελτιωμένοι, ισορρόπησαν το παιχνίδι ωστόσο ο γηπεδούχος ήταν αυτός που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα να διευρύνει το προβάδισμά του, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 35-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με τη διαφορά να φτάνει στους είκοσι πόντους και το σκορ στο 45-25.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ήταν και πάλι ανώτερος, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 61-34.

Διαιτητές: Μητώνας – Παζάρκας.

Δεκάλεπτα: 20-8, 35-19, 45-25, 61-34.