Ασταμάτητος ο Ηρακλής Λάρισας! Μετά την εντός έδρας νίκη επί του Παλαμά, την Κυριακή (7/11) πέρασε και από την έδρα της Αταλάντης με σκορ 0-1 για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (3ος όμιλος).

«Χρυσός» σκόρερ ο Χρήστος Αλεξίου, με την ομάδα του Ηρακλή να συνεχίζει το ίδιο δυναμικά προς την κατάκτηση του μεγάλου στόχου που είναι η άνοδος.

Η ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη και του Θάνου Τριανταφυλλόπουλου απέδωσε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Πολλές οι χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα του Ηρακλή Λάρισας!

Στο 2’ ο Ναρίνογλου πολύ κοντά στο γκολ, όπως και οι Αλεξίου, Χασομέρης και Ζαφειρίου έχασαν σημαντικές ευκαιρίες!

Το γκολ σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο (20’) με ωραία ενέργεια από αριστερά, από ασίστ του Καμπέρη στον Αλεξίου και πολύ καλό πλασάρισμα (0-1).

Στην επανάληψη ο Ηρακλής διαχειρίστηκε κατάλληλα το ματς και έφτασε στο τέλος στη νίκη που τόσο ήθελε.

Οι νικητές είχαν σημαντικές ευκαιρίες και στην επανάληψη με τους Χασομέρη, Χριστίδη, Κουτσούκη και Αγρόδημο!

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Δοδοντσάκης, Καμπέρης, Κούλπας, Μπαλαμώτης (60’ Χριστίδης), Αγρόδημος, Μπάμης, Χασομέρης, Αλεξίου (70’ Κακαβίτσης), Ναρίνογλου, Ζαφειρίου (75’ Κουτσούκης).

Πηγή: Athletic Λάρισα