Καταιγιστικός ήταν ο Απόλλων Λιτοχώρου απέναντι στον Νέο Παμβριακό, συντρίβοντάς τον με 7-0 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Η ομάδα της Νότιας Πιερίας πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και έφτασε τους 7 βαθμούς “πιάνοντας” στην 4η θέση την Πίνδο Άνω Αγιάννη ενώ ο Νέος Παμβριακός είναι μία από τις δύο ομάδες του πρωταθλήματος που ακόμη δεν έχουν βαθμό (η άλλη είναι ο Ορφέας Φωτεινών.

Είναι χαρακτηριστικό ότι στο ημίχρονο το σκορ ήταν 6-0, με τους γηπεδούχους να… κατεβάζουν ρυθμό στο β’ μέρος.

Το 1-0 για τον Απόλλωνα έκανε στο 10′ ο Κεχαγιάς.

Ο ίδιος παίκτης στο 17′ πέτυχε το 2-0.

Στο 34′ ο Ζηνέλης σημείωσε το 3-0.

Το 4-0 έγινε στο 38′ από τον Χέδα.

Στο 39′ ο Ζηνέλης “έγραψε” το 5-0.

Τη “σκυτάλη” στο σκοράρισμα πήρε ξανά ο Χέδας που στο 42′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το… κερασάκι στην τούρτα της νίκης του Απόλλωνα έβαλε στο 85′ ο Κανούλας, κάνοντας το τελικό 7-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γερμανός με βοηθούς τις Β. Τσικλητάρη και Δ. Τσικλητάρη.

Απόλλων Λιτοχώρου: Μητρόπουλος, Ντάτσι, Φούφι, Μρούκου, Μαύρος, Παγωνίδης (60′ Ιορδανίδης), Χέδας (46′ Καταχιώτης), Ζήδρος, Ζηνέλης (46′ Κανούλας), Κουκουνάρας (46′ Πάτσιας), Κεχαγιάς (46′ Μπατζέλας).

Νέος Παμβριακός: Αποστολόπουλος Β., Αποστολόπουλος Β., Στραβογιάννης Ν., Χρυσόπουλος, Βαρμάζης, Καραμέλιος, Τσάτσος, Στραβογιάννης Ν. (65′ Νικολαΐδης Γ.), Τζάγκας (65′ Βαϊνάς), Δαλάκας (65′ Τάκος), Σιασιόπουλος.