Η Γουμένισσα επικράτησε με 64-59 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και την Γουμένισσα να προηγείται με 19-17.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών να είναι αυτός που πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με βραχεία κεφαλή (32-33).

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τη γηπεδούχο να έχει στα δικά της χέρια το προβάδισμα στο τέλος της περιόδου με 49-47.

Αμφίρροπο παρέμεινε μέχρι τέλους το παιχνίδι, με την Γουμένισσα να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 64-59.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 19-17, 32-33, 49-47, 64-59.