Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια ηττήθηκε με 58-68 από τους Πάνθηρες στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Με όπλο την άμυνά τους οι Πάνθηρες πήραν το έλεγχο του αγώνα από την αρχή της αναμέτρησης και περιορίζοντας την αντίπαλό τους σε μονοψήφιο σκορ προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου με 8-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας ισορρόπησε το παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν ωστόσο το προβάδισμά τους σε διψήφιο επίπεδο και να προηγούνται στα μισά του αγώνα με 25-29.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο τρίτο δεκάλεπτο, με την ομάδα της Ημαθίας να είναι αυτή που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση και τους παίκτες του Δάμη Χρυσίδη να διατηρούν μία διαφορά δέκα πόντων (45-55).

Πλήρης ισορροπία στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από δεκάτρείς πόντους και τους Πάνθηρες να επικρατούν με το τελικό 58-68.

Διαιτητές: Ντόγκας – Κούλης.

Δεκάλεπτα: 8-20, 25-29, 45-55, 58-68.