Ο Σκυδραϊκός ηττήθηκε με 57-69 από τον Άθλο Αλεξάνδρειας στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Άθλο Αλεξάνδρειας να είναι αυτός που προηγήθηκε στην ολοκλήρωσή του με 14-15.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον φιλοξενούμενο να έχει προβάδισμα τεσσάρων πόντων το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (34-38).

Οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη ήταν αυτοί που και στο τρίτο δεκάλεπτο βρήκαν περισσότερες λύσεις στην επίθεση, με αποτέλεσμα να διευρύνουν του πρόβάδισμά τους στους οκτώ πόντους και το σκορ να διαμορφώνεται σε 47-55.

Ο Άθλος Αλεξάνδρειας ήταν καλύτερος στα σημεία και στο τέταρτο δεκάλεπτο κι έφτασε στη νίκη με 57-69 και πλέον είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στον Β’ όμιλο.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μποΐτσης.

Δεκάλεπτα: 14-15, 34-38, 47-55, 57-69.