Ο Εργόναθλος Πολυκάστρου επικράτησε με 41-40 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο πρωταγωνίστριες ήταν οι άμυνες, με τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να βρίσκει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγείται με 3-9.

Ισορροπημένο ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο με τον Εργόναθλο Πολυκάστρου να κλείνει τη διαφορά και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον φιλοξενούμενο να προηγείται με 20-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο σημειώθηκαν μόλις έντεκα πόντοι, με τους παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου να σημειώνουν τους οκτώ και να προηγούνται στο τέλος του δεκάλεπτου με 28-24.

Και το τέταρτο δεκάλεπτο κινήθηκε στο όριο, με τον Εργόναθλο Πολυκάστρου να καταφέρνει στις λεπτομέρειες να πάρει τη νίκη με το τελικό 41-40.

Διαιτητές: Θεοδωρίδης – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 3-9, 20-21, 28-24, 41-40.