Ο Άθλος Αλεξάνδρειας επικράτησε με 76-63 του Ζαφειράκη Νάουσας, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να είναι αυτός που βρήκε τις περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε στο τέλος της περιόδου με 14-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και η ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου τις βρήκε ισόπαλες στους τριάντα πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Άθλος Αλεξάνδρειας ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός, σημειώνοντας είκοσι τρεις πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαπέντε που δέχθηκε, προηγήθηκε με 53-45.

Και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη παρέμειναν συνδεδεμένοι με το αντίπαλο καλάθι, με αποτέλεσμα να φτάσουν στη νίκη με το τελικό 76-63.

Διαιτητές: Χρυσάφης – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 14-19, 30-30, 53-45, 76-63.