Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ηττήθηκε με 53-65 από τον Βατανιακό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Βατανιακό να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 17-19.

Το δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες δεν ήταν το ίδιο παραγωγικές, καθώς σημειώθηκαν μόλις δεκαεννέα πόντοι, με την ομάδα της Κατερίνης να σημειώνει δώδεκα και να βρίσκεται μπροστά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 24-31.

Αντίθετα, στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας σημείωσε δεκαοκτώ, με τον φιλοξενούμενο να απαντά με είκοσι έναν και να φτάνει τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο (42-52).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Βατανιακός διαχειρίστηκε το προβάδισμά του, απέναντι σε έναν άκρως ανταγωνιστικό ΠΑΟΚ Αλμωπίας, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 53-65.

Διαιτητές: Μποΐτσης – Παζάρκας.

Δεκάλεπτα: 17-19, 24-31, 42-52, 53-65.